Özdemir Bayraktar Milli Teknoloji Burs Programı; Eğitim Destek Burs Programı, Yükselen Yıldız Burs Programı, Eğitmen Mentor Burs Programı ve Sen Geleceksin Burs Programı olarak çeşitli burs fırsatları sunuyor. 
T3 Vakfı’nın Kurumsal Yönetim Sistemi üzerinden yapılacak başvurular, 25 Eylül tarihine kadar kabul edilecek.

“Öğrencilerimizin Güvenliği ve Barınma Sorunları Önceliğimiz” “Öğrencilerimizin Güvenliği ve Barınma Sorunları Önceliğimiz”

Seyis, program hakkında şunları söyledi:
Bursiyerlere, DENEYAP Atölyelerine katılan öğrencilere yetkin oldukları alanlarda eğitmenlik yapma ve yarışmalar için desteklenen takımlara mentorluk yapma imkanı sunularak öğrenciler arasında besleyici bir döngü oluşturulması hedefleyen Eğitmen Mentor Burs Programı; 81 ildeki üniversitelerin Temel Bilimler, Mühendislik, PDR, Psikoloji, Sosyoloji, Eğitim Fakültesi (Sayısal Bölümler) bölümlerinde eğitim gören lisans, yüksek lisans, ve doktora öğrencilerine yönelik olacak. Programda; 720 öğrenciye 12 ay boyunca aylık 5 bin TL burs verilecek. 
Bursiyerlerin vakfın 81 ilde yürüttüğü projelere katkı sağlaması, görev bazlı proje geliştirmesi, araştırma ve süreç yönetimine destek olmasını amaçlayan Sen Geleceksin Burs Programına; Türkiye genelindeki tüm üniversitelerin hazırlık, 1.sınıf, 2. Sınıf, 3. Sınıf ve 4. Sınıf öğrencileri başvuru yapabilecek. Programda; 300 öğrenciye 10 ay boyunca aylık 5 bin TL burs verilecek.
Bursiyerlere özel eğitim imkanları ve vakıf projelerinde yer alma fırsatı sunularak kişisel, akademik ve kariyer gelişimlerine katkıda bulunmayı hedefleyen Yükselen Yıldız Burs Programına; İstanbul genelinde lisans ve lisansüstü öğrencileri başvuruda bulunabilecek. Programda; 100 öğrenciye 10 ay boyunca aylık 5 bin TL burs verilecek. 
İhtiyaç sahibi başarılı öğrencilere eğitim desteği verilmesi ve Milli Teknoloji Hamlesi bilinci ile daha fazla gencin vakıf projelerine dahil edilmesini hedefleyen Eğitim Destek Burs Programına; 81 ildeki ortaokul, lise veya üniversitelerde öğrenim gören ihtiyaç sahibi öğrenciler başvuruda bulunabilecek. Programda; 3 bin 880 öğrenciye 10 ay boyunca aylık 3 bin TL burs verilecek.

Editör: Aleyna SARIGÜL MERT